Jak wynika z ustawy, fundacja rodzinna jest osobą prawną utworzoną w celu gromadzenia mienia, zarządzania nim w interesie beneficjentów oraz spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów. Fundator określa w statucie szczegółowy cel fundacji rodzinnej.
Udzielamy porad prawnych.
Przygotowujemy opinie, ekspertyzy i analizy prawne.
Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji wewnętrznej dla firm.
Pomagamy w windykacji należności.
Przygotowujemy dokumentację do rejestracji w KRS.
Oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami i organami administracyjnymi.
Tworzymy projekty umów i kontraktów.
Zapewniamy stały kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu i telefonu. Obejmuje to także spotkania w siedzibie klienta lub naszej kancelarii. Opłata miesięczna jest uzależniona od rodzaju i ilości zadań.
Indywidualne zlecenia, takie jak przygotowanie ekspertyzy czy udział w negocjacjach.
Obsługa określonej sprawy przed sądem lub organem egzekucyjnym.
Fundacja rodzinna dedykowana jest dla osób fizycznych (rodzinnych przedsiębiorstw), które chcą zabezpieczyć na przyszłość swoje aktywa majątkowe, umożliwić zapewnienie wielopokoleniowej trwałości biznesu, bez konieczności sięgania po rozwiązania zagraniczne.
Fundacja Rodzinna to nowa forma prawna, która pozwala na zabezpieczenie i przekazanie majątku lub firmy rodzinnej określonym osobom (beneficjentom). Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zaplanować sukcesję swojego majątku i uniknąć problemów z podziałem spadku, zachowkiem czy wierzycielami.
Jednak fundacja rodzinna wymaga odpowiedniego przygotowania i prowadzenia, aby spełniać swoje cele i korzystać z ulg podatkowych. W tym miejscu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego, które może zaoferować następujące usługi:
Doradztwo w zakresie założenia fundacji rodzinnej, w tym ustalenie statutu, sporządzenie spisu mienia tworzącego fundusz założycielski i wniosku o wpis do rejestru fundacji rodzinnych
Prowadzenie księgowości fundacji rodzinnej, w tym sporządzanie sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych i innych dokumentów wymaganych przez prawo
Określenie efektywnego opodatkowania fundacji rodzinnej, w tym wykorzystanie zwolnień z podatku od spadków i darowizn, podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku od czynności cywilnoprawnych
Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem fundacji rodzinnej, w tym utworzenie organów Fundacji Rodzinnej, możliwość uczestnictwa w Zarządzie lub Radzie Nadzorczej, kontrola nad prawidłowością funkcjonowania Fundacji Rodzinnej, aby organy Państwowe, nie zarzuciły celowej optymalizacji podatkowej.